Poradnia małżeńska

Zastanawiasz się co się dzieje z Twoim związkiem? Dlaczego tak trudno jest Wam się porozumieć?

Macie trudności w wychowywaniu dzieci, konflikty międzypokoleniowe, kryzysy małżeńskie? Być może poradnia małżeńska byłaby dla Was rozwiązaniem?

Różnimy się już od samego początku. Okres pierwszej fascynacji zakrywa, jakby za mgłą, niedoskonałości, odmienne poglądy, wady. Dopiero szara codzienność uczy nas i pokazuje nam ,że każde z partnerów może mieć inne oczekiwania i wyobrażenia co do wspólnego pożycia. Wielu parom udaje się sztuką kompromisu i dobrej komunikacji tworzyć zgodne, kochające się małżeństwa. Inne pary, mimo łączącej ich miłości, potrzebują pomocy w znalezieniu i zrozumieniu przyczyny ich problemów.

Wówczas zbawienna może okazać się psychoterapia małżeńska. W trakcie terapii para stara się pracować nad polepszeniem relacji. Wzajemna komunikacja partnerów to podstawa niezbędna w drodze do zrozumienia siebie nawzajem i swoich oczekiwań. Problemy z komunikacją w związku występują często, gdy małżonkowie nie mówią sobie wyraźnie, co czują, czego oczekują, pielęgnują natomiast krytyczne uczucia wobec siebie. Bardzo duże znaczenie w związku ma to co każda z osób wnosi do niego z przeszłości (z dzieciństwa, poprzednich związków itp. Poradnia małżeńska to często jedyny sposób na odbudowanie związku, pozbycie się nawarstwiających się latami, negatywnych emocji i relacji.W Poznaniu jest wiele miejsc w których małżeństwa mogą znaleźć pomoc.Mój gabinet w Poznaniu ( lub Dabrówce k.Poznania) jest jednym z tych miejsc-zapraszam.

Kontakt
Psychoterapeuta Katarzyna Michalska
ul. Gąsiorowskich 4
60-704   Poznań
tel. +48 513-498-050