Terapia Rodzinna

Problemy jednego z członków Twojej rodziny odbijają się na wszystkich domownikach? Wraz ze współmałżonkiem lub dziećmi przechodzicie kryzys spowodowany np. rozwodem, chorobą, śmiercią bliskiej osoby? Twój niepokój wzbudza zachowanie dziecka, które dotychczas nie sprawiało problemów wychowawczych? Jeśli na jedno z powyższych pytań odpowiadasz „tak” i nie wiesz, jak poradzić sobie z daną sytuacją, być może warto skorzystać z pomocy specjalisty. Zapraszam na konsultacje do mojego gabinetu mieszczącego się w centrum Poznania.

Terapia rodzinna to forma leczenia psychologicznego, którego podstawą jest przekonanie, że problemy związane ze sferą psychiczną jednego z członków rodziny mają swe podłoże w zaburzonych relacjach rodzinnych. Celem leczenia jest odnalezienie wspólnego języka, wzajemnego zrozumienia, odbudowanie zerwanych więzi. W tym procesie rola terapeuty sprowadza się do roli słuchacza, obserwatora i przewodnika rodziny na drodze,na której jej poszczególni członkowie muszą zmierzyć się z wieloma trudnymi emocjami, uczuciami, wspomnieniami, problemami. W niektórych przypadkach konieczne okazuje się udzielenie pomocy jednemu z członków rodziny w formie terapii indywidualnej.

Terapia rodzinna to cykl spotkań trwających zazwyczaj 80 minut, które odbywają się około 2 razy w miesiącu. Pierwsze spotkanie sprowadza się do określenia problemu, nad jakim chce pracować rodzina oraz do przybliżenia go terapeucie.

Zachęcam do zastanowienia się nad tematem terapii rodzinnej tych wszystkich, którzy pragną przywrócić do równowagi życie – swoje i bliskich, wprowadzić do niego ład, utraconą radość, wzajemne zaufanie.

Kontakt
Psychoterapeuta Katarzyna Michalska
ul. Gąsiorowskich 4
60-704   Poznań
tel. +48 513-498-050